1 Mart’tan itibaren Kırgızistan devlet sınırını kimlik kartı ile geçme yasağı getirildi

1 Mart 2020’den itibaren Kırgızistan’ın devlet sınırını kimlik kartıyla geçme konusunda geçici bir yasak getirildi. Cuma günü Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti basın servisine göre.

1 Mart 2020’den itibaren Kırgız Cumhuriyeti devlet sınırını kimlik kartıyla geçme konusunda geçici bir yasak getirildi. Bu, Kırgız Cumhuriyeti hükümetinde, Cumhuriyet genel merkezinin bir sonraki toplantısında, ülkeye girişi önlemek ve koronavirüs enfeksiyonunun daha da yayılmasını önlemek için belirtildi.

Bu önlem, cumhuriyet vatandaşlarının güvenliğini sağlamak ve vatandaşların sınırları aştığında mevcut durum üzerindeki kontrolü güçlendirmek amacıyla uygulanmaktadır. Daha önce, Kırgız vatandaşları tarafından kimlik kartını kullanarak devlet sınırını geçme girişimleri tespit edildi ve Moskova’ya olumsuz bir epidemiyolojik durumu olan ülkelerden varış gerçeği gizlendi. Hepsi karantinaya alındı.

Cumhuriyet merkezi, ülke vatandaşlarını yüksek düzeyde bilinç, sivil sorumluluk göstermeye ve ülke vatandaşlarının sağlığı, güvenliği ve refahına ciddi tehdit oluşturan bu tür eylemleri göstermemeye çağırıyor.

Cumhuriyet karargahı üyeleri Kırgızistan’ın kalabalık yerlerden kaçınmasını ve kişisel hijyen kurallarına uyulması gerektiğini hatırlatır.

Karargah ayrıca vatandaşları spekülasyonlara güvenmemek için sadece ilgili devlet organlarının resmi raporlarına inanmaya çağırıyor. Toplumda panik ve kaygıya neden olan haberciler ve sosyal ağlar aracılığıyla dezenformasyona yayan insanlara karşı sıkı önlemler alınacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*