Anasayfa » Yerel » Uyuşturucu Tacirlerine Diyarbakır’da Darbe
Uyuşturucu Tacirlerine Diyarbakır’da Darbe

Uyuşturucu Tacirlerine Diyarbakır’da Darbe

Diyarbakır’ın Hani İlçesi Kırım Mahallesi’ne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonucunda patlayıcı yapımında kullanılan yaklaşık olarak 6 ton gübrenin ele geçirildiği açıklandı. 10-11 Ağustos’ta Kocaköy ilçesindeki Şaklat Mahallesi’nde 11 noktada yapılan aramada 99 kilo 150 gram kubar esrar, 153 bin 532 kök Hint keneviri ve ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucuların imha edildiği belirtildi.

OPERASYONLARDA BİRÇOK ŞEY BULUNDU

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kırım Mahallesi’ne düzenlenen operasyon sonucunda, 2 PKK’lı terörist ile temasların sağlandığı öğrenildi. Örgüt mensupları, ateşe karşılık vermeden operasyonun yapıldığı bölgeden uzaklaştılar. Şemsiye, dürbün, su şişesi ve gömlek gibi yaşam malzemeleri yapılan operasyon sonucunda bulundu. Operasyona ilişkin olarak Diyarbakır Jandarma Komutanlığı, gerekli bilgileri paylaştı.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Diyarbakır’da yapılan bu operasyonun ardından bölgedeki uyuşturucu operasyonlarının devam edeceği öğrenildi. Uyuşturucu tacirlerinin PKK’lı teröristlerle işbirliği yaptığı belirtilirken, bu operasyonlar sonucunda hem uyuşturucu tacirlerine hem de teröristlere darbe vurulması planlanıyor. Diyarbakır’ın yanı sıra Mardin ve Bitlis’de de bu operasyonların süreceği ve birçok istihbaratın alındığı öğrenildi.

Yazar Hakkında: Sinan Özdemir
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com