Anasayfa » Yerel » Silifke’de Festival Binleri Buluşturdu
Silifke’de Festival Binleri Buluşturdu

Silifke’de Festival Binleri Buluşturdu

Mersin’in Silifke ilçesinde gerçekleştirilen İncir ve Fıstık Festivali, çevrede bulunan ilçeler ile mahallelerden gelen binlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Düzenlemekten büyük mutluluk duyuyorlar

Silifke’nin Nuru Mahallesi’nde İncir ve Fıstık Festivalini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını bildiren Nuru Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Nuri Ünal, “Mahallemiz inciri, fıstığı ve doğal güzellikleriyle kendini tanıtmaya devam etmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde gelenekselleştirmeyi düşündüğümüzü festivalimizi, bu yıl daha coşkulu ve kalabalık bir şekilde yapmaktayız. Tabi ki bunda en büyük pay Belediye Başkanımız Mustafa Turgut’un. Bizlerin bu çabasına önder olup, destek ve katkılarını esirgemediler. Vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile böyle bir festivali gerçekleştirmemize imkan sağladılar. Derneğimiz adına Belediye yetkililerine ve Başkanımız Mustafa Turgut’a çok teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

Festivale CHP Milletvekilleri katıldı

Düzenlenen festivalde CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, CHP Mersin eski Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve eşi Pakize Turgut, Mahalle Muhtarı Mustafa Şen, Dernek Başkanı Nuri Ünal, oda başkanları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar yer aldı.

Yazar Hakkında: Özlem Şahin
İlginizi Çekebilir
  • Sakarya’da Çatışma

    Sakarya’da Çatışma

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com