Anasayfa » Yerel » Şehit Annesi İsyan Etti
Şehit Annesi İsyan Etti

Şehit Annesi İsyan Etti

15 Temmuz hain FETÖ saldırısında şehit düşen özel harekât polisi Turgut Solak’ın annesi ateş püskürdü. PKK’nın yıllardır yapamadığı hainliği bunlar bu ülkeye yaptı” dedi.

“Alın teriyle büyüttük”
15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminde şehit olan iki çocuk babası özel harekat polisi TurgutSolak2ın annesi ateş püskürdü. Şehit annesi Solak, FETÖ mensuplarının duruşmalara kravat takarak gelmelerine tapki gösterdi. “Bu ülkeye PKK’nın yapmadığı hainliği Bu örgüt ve onun üyeleri yaptı. Onların gözlerini bu halimle oymazsam namert olayım. Biz onlar gibi çocuklarımızı evlatlarımızı abilerin ablaların yanında değil alın teriyle okutmaya çalıştık. Vatana, millete hizmet etmesi için çabaladık” ifadelerini kullandı.

Acılı anne Şeküre Solak, oğlu için şunları söyledi: Biz çocuklarımızı vatan haini değil, vatana can versinler diye yetiştirdik. O kara gecede haberi alınca hemen oğlumu aradım. Oğlumun Özel Harekat Daire Başkanlığı’na göreve gittiğini öğrendim. Sonra orayı bombalamışlar. Oğlum ilk bombalamada değil, o hainlerin ikinci saldırısında hayatını kaybetmiş. Onun iki çocuğu vardı. Dünyamız karardı. Yine de vatan sağ olsun. Ama o hainler hak ettikleri cezayı alsınlar.”

Yazar Hakkında: Ferda Yakın
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com