Anasayfa » Yerel » Mersin’de Suç Örgütüne Operasyon Yapıldı
Mersin’de Suç Örgütüne Operasyon Yapıldı

Mersin’de Suç Örgütüne Operasyon Yapıldı

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hal Kompleksi’ndeki bir grubun uzun süredir iş yeri sahipleri üzerinde baskı kurup, haraç aldığını belirledi.

Konuyla ilgili çalışma başlatan Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgütü çökertti.

AYLARDIR SÜREN TAKİP

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 5 ay boyunca örgütü fiziki ve teknik olarak takibe aldı. Örgütün, iş yeri sahiplerinden aidat adı altında tehditle haraç topladıklarını tespit eden ekipler, örgüte yönelik operasyon düzenledi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Özel hareket polislerin de katılmasıyla birlikte düzenlenen operasyon sonucunda kimlikleri belirlenen zanlılardan, biri Antalya’da olmak üzere, toplam 11 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyete götürülen zanlılar, “çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme ve üye olma” ve “nitelikli yağma” suçlamasıyla adliyeye sevk edildiler.

Yapılan operasyon kapsamında aynı zamanda örgüt içerisinde 18 yaşından küçük bir şüphelinin daha bulunduğu öğrenilirken, çalışmalar devam ediyor. Ekipler, şuanda 18 yaşından küçük olan bu şüphelinin yerini tespit ediyorlar.

Yazar Hakkında: Sinan Özdemir
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com