Anasayfa » Yerel » Mardin’in Kursları Büyük İlgi Görüyor
Mardin’in Kursları Büyük İlgi Görüyor

Mardin’in Kursları Büyük İlgi Görüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı yeni kurslar sayesinde yerel değer yaşıyor.

Mardin’de öğrencilerin ve çocukların güzel bir tatil geçirmeleri amacıyla birçok kurs düzenleyen Mardin Büyükşehir  Belediyesi yetişkinler için de yöresel değerlerin hayatta kalması için açtığı kurslar yoğun ilgi gördü. Açılan arbane kursuyla arbanenin nesiller boyunca yaşatılması amaçlanıyor.

Amaç: Mesleki edinimler kazandırmak ve sanatı yaşatmak

Mardin’de kültürel anlamda başarılı işler yaptıklarını bildiren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Şehirde her yaş grubundan vatandaşımızın sosyal olabilmelerine imkan tanıyacak çalışmalarımız söz konusu olduğunu, kursların da vatandaşların mesleki edinimler sağlamalarını, sanatla tanışmalarını ve kültürümüzü yaşatmalarını isdediklerini, bu sebeple farklı çeşitlilikte kurslar açarak vatandaşlarımızın katılımını sağladıklarını ve arbane kursunun da bunlardan birisi olduğunu söyledi.

Arbane nesilden nesle aktarılsın

Kursa olan ilgiden memnun olduklarını belirten Yaman, arbanenin Mardin iline has çalgılardan birisi olduğunu, şehrin çeşitli bölgelerinde ilgi gören ve revaçta olan çalgının nesilden nesile aktarılmasını istediklerini ve bu sebeple Belediye olarak arbane kursları açtıklarını ekledi.

Etiketler:
Yazar Hakkında: Ferda Yakın
İlginizi Çekebilir
  • Karşıyaka Yeşilleniyor

    Karşıyaka Yeşilleniyor

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com