Anasayfa » Yerel » Kütahyalı Ayakkabıcılar Dükkanlarını Açmayacak
Kütahyalı Ayakkabıcılar Dükkanlarını Açmayacak

Kütahyalı Ayakkabıcılar Dükkanlarını Açmayacak

Kütahyalı ayakkabı tamircileri, madde bağımlısı kişiler tarafından çık sık rahatsız edildikleri için şikayette bulundu. Uyuşturucu kullanalar tarafından sürekli kendilerine ve iş yerlerine zarar verildiğini söyleyen esnaflar, bir süre dükkânlarını işletmeye açmayacaklarını söyledi.

“Uyuşturucu bağımlısı kişiler tehdit ediyor”

Kütahya’da uyuşturucu bağımlılarının verdiği zarardan ötürü çevre esnafları dükkanlarını açmama kararı aldı. Madde bağımlısı kişiler tarafından sürekli rahatsız edilen esnaflar, “Dükkânlarımızı bir süre açmayacağız” dedi.

“Dükkanlarımızı açmayacağız”

Balık Mahallesi esnafları, gece ve gündüz çevrede bulunan uyuşturucu bağımlıları tarafından camları kapıları taşlarla kırıldığını ve içeride bulunan ayakkabı tamirinde kullanılan sentetik ürünleri çaldıklarını ifade etti. Verdikleri zararın yanında can güvenliği de olmadığını söyleyen ve tehdit edilen esnaflardan Tahsin Yıldırım isimli bir kişi, şu ifadeleri kullandı: “Kapımıza dayanıyorlar. Bunların en küçüğü 17 yaşında. Bu kişiler bizden bıçak zoruyla yapıştırıcı istiyorlar. Her gün gelip malzemelerimizi çalıyor. Biz burada 11 ayakkabı esnafıyız. Hiçbirimizin dükkanlarını açmaya cesareti yok. Geldiklerinde cam kapı ne varsa kırıyorlar. Bıçakla tehdit edip gidiyorlar. Gece gündüz bunları yaşıyoruz.

Yazar Hakkında: Ferda Yakın
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com