Anasayfa » Yerel » Batman Petrol Heykellerine Dünyadan Yoğun İlgi 
Batman Petrol Heykellerine Dünyadan Yoğun İlgi 

Batman Petrol Heykellerine Dünyadan Yoğun İlgi 

Batman’da tornacı olarak çalışan Fahri Unay’ın yaptığı Batman sembolü heykeller yurt içi ve yurtdışı pazarlarda büyük ilgi gördü, at başlı maketler Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da satılmaya başlandı.

Hobi Olarak Başladı, Ticarete Dönüştü 

Batman’ın Sanayi Sitesi’nde tornacı olarak çalışan 56 yaşındaki Fahri Unay, bir süre önce tornadan bildiği yöntemleri de kullanarak Batman şehirinin sembolü olarak at başlı petrol heykelleri yapmaya karar verdi. Heykelin maketini plastik materyaller üzerine inşa eden Fahri Unay, sonrasında hazırladığı makete minik piller takarak maketi hareket ettirdi.

Uzun yıllardır Batman’da tornacılık yapan Fahri Unay, 2 yıl kadar önce bu at başlı petrol heykellerini yapmaya başladığını söylerken, heykellere dünyanın farklı yerlerinden gelen talepler karşısında şaşkın ve mutlu olduğunu söyledi. Heykel maketleri yapmayı bir hobi olarak gördüğünü söyleyen Unay, zaman içinde Avrupa ve ABD’den gelen siparişlerin arttığını söyledi. Hobi olarak başladığı heykel yapımını profesyonel yeni bir işe dönüştüren Fahri Unay, günde 20 taneye kadar heykel üretebildiklerini, kendi mesleğine ek olarak üretimi büyütmek için de planları olduğunu söyledi.

Yazar Hakkında: Ferda Yakın
İlginizi Çekebilir
  • Sakarya’da Çatışma

    Sakarya’da Çatışma

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com