Anasayfa » Yaşam » Ekmeğe Zam Yapmamak İçin Gramaj Oyunu
Ekmeğe Zam Yapmamak İçin Gramaj Oyunu

Ekmeğe Zam Yapmamak İçin Gramaj Oyunu

Son dönemlerde akaryakıttan birçok ürüne zam gelmesi fırıncıları da zor durumda bıraktı.

Yapılan zamları müşterilerine yansıtmak istemeyen fırıncılar yeni bir yönteme başvurarak ekmeğin gramajını düşürmeye başladılar. Buğday, maya ve un fiyatlarında zam hazırlığında olunulması fırıncıları değişik bir yönteme başvurmaya sevk etti. Fırıncılar her kesimden insanı ilgilendiren ve sofraların vazgeçilmezi olan ekmek fiyatında artış yapmayarak, ekmek gramajını düşürerek vatandaşın tepkisini en aza indirmeyi düşünüyorlar.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi ” Ülkede akaryakıt zammının gerçekleşmesiyle beraber doğrudan ve dolaylı olarak birçok sektörü etkilemektedir. Paket gramajlarında önlenemeyen sahtekarlık var. Burada mağdur vatandaşlar oluyor.Tüketici 800- 900 gramaj bir ekmeğe farkında olmadan 1 kilogram fiyatı ödüyor. Bu duruma yetkililer acilen müdahale etmelidir.” dedi.

Gramaj Bilgisi Gözükmeli

Ekmekte yapılan gramaj oyunu Tüketici Başvuru Merkezinin de gündeminde. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ” Ekmek paketlerinde gramaj bilgileri hem net hemde brüt olarak ekmeğin üzerine yazılmalı. Vatandaşlar da böylece ekmeğin kaç gramajına kaç para ödediklerini görsünler.” dedi.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com