Anasayfa » Teknoloji » İPhone Telefonlarda İlginç Hata
İPhone Telefonlarda İlginç Hata

İPhone Telefonlarda İlginç Hata

İPhone’un güncellenen işletim sistemi iOs 11 ile ilgili ilginç şikayetler devam ediyor.

Yeni güncelleme iOs 11’le beraber kullanıcılar hesap makinesi uygulamasında ”toplama hatası” olduğunu ifade ederek şikayet ettiler. Hesap makinesi uygulamasında yapılan toplama işlemlerinde telefon bazen yanlış cevaplar gösterebiliyor. iOS 11’le beraber ortaya çıkan bu hatada kullanıcılar hesap makinesi uygulamasında 1+ 2 + 3’e hızlı bir şekilde bastıklarında toplama işleminin sonucu 6 yerine 24 oluyor.

Bu şekilde yapılan hatalarla ilgili İPhone yetkililerine birçok şikayet maili ve telefonları gelmeye başladı. Ancak hata yeni güncelleme de değil. Hata hesap makinesi uygulamasında bazen animasyonların gecikmesi nedeniyle bazen sembollerin görmezden gelinmesine neden olabiliyor. Söz konusu problem sadece dört işlem matematik işlemlerinde görülüyor.

Yeni Güncelleme Bekleniyor

İPhone yetkililerinin problemin çözümü için yeni güncelleme geliştirmeleri bekleniyor. Bu hatanın yeni gelecek güncelleme olan iOs 11. 1 işletim sisteminde nasıl düzenleneceği merak konusu. Yetkililerin bir sonraki iOS güncellemesi 11. 1’de hatayı telafi edip kısa sürede kullanıcılarının hizmetine sunması bekleniyor.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com