Anasayfa » Spor » Türk Futbolunda Vergi Kaçırma İddiası
Türk Futbolunda Vergi Kaçırma İddiası

Türk Futbolunda Vergi Kaçırma İddiası

Türk futbolu vergi kaçırma iddiaları ile sarsıldı.

Türk futbolu vergi kaçırma iddiaları ile sarsılırken, birçok futbol takımının yöneticisinin Malta ve Jersey’de şirketleri olduğu ortaya çıktı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 6, Galatasaray’ın Eski başkanlarından Ünal Aysal’ın 2, futbol Federasyon Başvekili Servet Yardımcı’nın ise 6 adet off- shore şirketi olduğu ortaya çıktı. Türk futbolunun önde gelen isimleri vergi avantajlarından faydalanmak için Jersey ve Malta’da off- shore şirketleri olduğu tespit edildi.

Türkiye futbolculara uyguladığı düşük vergi oranları nedeniyle vergi cenneti olarak adlandırılırken, Türkiye futbolculardan en düşük vergi alan 2. Avrupa ülkesi konumunda. Süper Lig’de futbolcuların vergilerini kulüpler öderken, ayrıca kulüpler ödenmeyen  vergiler nedeniyle sık sık vergi muafiyeti alıyorlar.

Aziz Yıldırım ve Ünal Aysal’ın Şirketleri Var

Yabancı şirketlere önemli vergi avantajları sunması ile bilinen Malta’da bir çok ünlü isimin vergi kaçırmak için şirket kurduğu ortaya çıktı. Aziz Yıldırım’ın Malta sınırları içerisinde 6 şirketi bulunurken, Ünal Aysal’ın ise 2 adet şirketi bulunuyor. Vergi kaçırma iddialarını kabul etmeyen Aziz Yıldırım ve Ünal Aysal amaçlarının ticaret yapmak olduklarını belirttiler.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com