Anasayfa » Siyaset » İçişleri Bakanı Soylu Sert Konuştu
İçişleri Bakanı Soylu Sert Konuştu

İçişleri Bakanı Soylu Sert Konuştu

İçişleri bakanımız Süleyman Soylu 15 Temmuz gecesinin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal Durumunun kaldırılmasını dile getiren Tüsiad başkanı Erol Bilecik’e cevap verdi.

Bakan Süleyman Soylu Trabzon’da yaptığı konuşmada terörizm hakkında açıklamalarda bulunurken Tüsiad başkanı Erol Bilecik’i ise sert bir dille eleştirdi. Fetö ile mücadelenin ortasındayken bu kararın doğru olmayacağını dile getiren Soylu şu şekilde devam etti ;  “Birilerinin üfürmesiyle beraber Türkiye’nin OHAL şartlarını ortadan kaldırılmasını istiyorsun. Tam FETÖ ile mücadele ettiğimizin ortasında.”

Daha sonra sözlerine terörle mücadeleyle ilgili konuşarak devam eden Soylu : “Biraz önce yine Bestler Dereler’de 4 teröristi daha bizim evlatlarımız etkisiz hale getirdiler.  Dünyada hangi ülke olursa olsun ve ne şekilde olursa olsun çıkarabilecekleri hiçbir ses bizim umurumuzda değildir. Yaklaşık bir yıldır bin 650 sığınaklarını tarumar ettik. Şimdi sonbahar operasyonlarına başlıyoruz. Bilesiniz ki onlara kış üslenmesi yaptırmamak için elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız” dedi.

Terör Örgütüyle İlgili Sert Konuştu

Bakan Soylu Türkiye’nin 40 yılda 7 bin 500’ü asker, polis ve kamu görevlisi, 6 bin civarında da sivil şehit verdiğini hatırlatarak,  Bu sadece PKK kısmı. Aşırı sol örgütleriyle de mücadelemiz var. FETÖ, DEAŞ ve PKK’nin diğer uzantıları olan PYD, KCK gibi versiyonları var. Bu rakamlar ortada iken hala birilerinin PKK terör örgütü müdür ? değil midir? diye kafasının karışık olması inandırıcı ve asla samimi değildir. dedi

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com