Anasayfa » Siyaset » Erdoğan’dan Almanya’ya Sert Uyarı
Erdoğan’dan Almanya’ya Sert Uyarı

Erdoğan’dan Almanya’ya Sert Uyarı

İstanbul’da düzenlenen bir törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada önemli açıklamalar yaptı.

ALMANYA’YA REST ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’dan gelen tehditvari açıklamalarla ilgili sert konuştu. Erdoğan, “Almanya’nın iddia ettiği gibi hiçbir Alman şirketi ile ilgili başlatmış olduğumuz bir soruşturma yoktur. Bu iddiaların hepsi yalandır. Amaçları, Türkiye’nin karalanmasını sağlamaktır. Yatırımcıların kafasındaki düşüncüleri olumsuz etkilemek için yapılan haince bir stratejidir. Bunu yapmaya kimsenin gücü yetmez” ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLERİN HESABINI VERSİNLER

Almanya’da terör örgütü PKK’nın, düzenlemiş olduğu yürüyüşle ilgili Erdoğan, “Türkiye’den kaçan teröristleri neden sakladıklarını Almanya önce açıklasın. Almanya, bizlere önce teröristlerin hesabını versinler. Almanya’da teröristlerin gösteri yapmasına izin veriyorsunuz, bunun altında ne yatıyor?” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ile ilgili konuşmasına ve eleştirilerine devam etti. Erdoğan, Almanya’nın kendine çeki düzen vermesi gerektiğinin altını çizdi. Aynı zamanda Almanya’nın seyahat uyarısı için “kasıtlı ve yersiz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Almanya tarafından konuyla ilgili nasıl açıklama geleceği ise merakla bekleniyor.

 

Yazar Hakkında: Sinan Özdemir
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com