Anasayfa » Siyaset » Erdoğan’a Alman Partisi Desteği
Erdoğan’a Alman Partisi Desteği

Erdoğan’a Alman Partisi Desteği

Almanya’da 2010 yılında açılışı yapılan ve 34 ayrı seçimde yer alan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG), Almanya’da yaşayan Türk kökenli seçmenlere çağrıda bulunarak, Türkiye’ye düşmanlık yapan partilere oy atmayın diyen Erdoğan’ı destekledi. Partinin Genel Başkanlığını yapan Yıldız, Türk kökenli seçmenlere, seçimleri boykot etme çağrısında bulundu.

Erdoğanı destekledi

Almanya’da seçimlere hazırlık yapan Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekledi. Erdoğan’ın “Türkiye’ye düşmanlık politikası yapan SPD, CDU ve Yeşiller’e oy atmayın, başka partilere oy atın” çağrısını, daha da ileriye götüren Adalet Birliği Partisi (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız Türk kökenli seçmenlere, seçimleri boykot etme çağrısında bulundu.

 Facebook üzerinden çağrı yaptıDün akşam saatleri Sosyal Paylaşım sitesi Facebook hesabı yoluyla ‘Almanya Federal Seçimlerini Boykot Çağrısı’ başlığında olan yazısında Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, Herkesin bildiği gibi Almanya federal meclisindeki tüm partiler referandum sürecinde aralıksız Türkiye hükumeti ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı hayır kampanyası yürüttüler ve çeşitli algı operasyonlarına baş vurdular gibi ifadeler kullandı.

Yazar Hakkında: Ferda Yakın
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com