Anasayfa » Siyaset » Erdoğan Ürdün’e Gitmeden Konuşma Yaptı
Erdoğan Ürdün’e Gitmeden Konuşma Yaptı

Erdoğan Ürdün’e Gitmeden Konuşma Yaptı

Eski Özel Kuvvetler Komutanı görevinde olan Korgeneral Zekai Aksakallı’nın 2. Kolordu’ya yapılan atamasıyla ilgili yolculuk öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Askerlikte kırgınlık olmaz” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndan Ürdün’e yolculuğu öncesi konuşma yaptı. Korgeneral Zekai Aksakallı’nın 2. Kolordu’ya yapılan atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Askerlikte kırgınlık olmaz. Görev nerede olursa yapılır” dedi.

Bizzat teşekkür edecek

Erdoğan Ürdün ile ilgili; “Ürdün ile olan ilişkilerimizde 2016 yılından beri büyük bir ivme yaşanmakta. Gerek bakan düzeyinde yapılan ziyaretler gerek iş adamları düzeyinde ziyaretler de yaşandı. Ürdün, FETÖ ile mücadelede ülkemize güzel bir destek olmuştur. Başta kardeşim Ürdün Kralı Abdullah olmak üzere ilgili tüm Ürdün makamlarına bizzat teşekkür etmek fırsatı elde edeceğim.” sözlerini kullandı.

Karşılıklı vize muafiyeti imzalandı

İki ülkenin de çok sayıda mülteciye ev sahipliği yaptığını belirten Erdoğan; “Karşılıklı vize muafiyeti serbestliği anlaşması gibi belgeleri de imzaladık. Türkiye ve Ürdün bölgesel krizlerden doğrudan etkilenen iki ülke. Çok sayıda Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor. Ürdün de bu süreç içerisinde yaklaşık 1 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapıyor” sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com