Anasayfa » Siyaset » Balıkesir Belediye Başkanının İstifa Edeceği Tarih Belli Oldu.
Balıkesir Belediye Başkanının İstifa Edeceği Tarih Belli Oldu.

Balıkesir Belediye Başkanının İstifa Edeceği Tarih Belli Oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası beklenen başkanlar arasında ismi olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un Pazartesi günü istifa edeceği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Polonya ziyareti dönüşü verdiği kritik mesajdan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa kararı vermişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek daha önceden twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama da 28 Ekim tarihinde istifa edeceğini açıkladı. İstifası beklenen bir diğer Belediye Başkanı olan Recep Altepe, yaptığı bir açılış sonrası basın mensuplarının önünde istifasını açıklamıştı.

Ak Parti Genel Merkezi geçen ay itibaren bazı belediye başkanlarının istifasını istemişti.Yapılan açıklamadan sonra İstanbul,Düzce ve Niğde belediye başkanları daha önceden istifalarını sunmuştu. İstifaların ardından 3 belediye başkanının daha istifasını sunacağı kulislerde konuşulmaya başlanmıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa tarihini açıklaması ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasından sonra 3.isimin Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’un olduğu iddia edildi.Ortaya atılan iddialara göre Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’un pazartesi günü istifasını vereceği konuşuluyor.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com