Anasayfa » Siyaset » Ayhan Oğan’dan ‘Yeni Devlet’ Çıkışı
Ayhan Oğan’dan ‘Yeni Devlet’ Çıkışı

Ayhan Oğan’dan ‘Yeni Devlet’ Çıkışı

Bir tartışma programında ‘yeni devlet’ tartışması cereyan etti. Programın konuklarından biri olan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözlerini kullandı.

“Beğenin beğenmeyin”

Programın konuklarından CHP’li Aytuğ Atıcı’nın OHAL kalkana kadar sakallarını kesmeyeceğini yinelemesi ve FETÖ ile mücadelede yaşanan mağduriyetleri dile getirince Ayhan Oğan “Bunlar aslı astarı olmayan laflar” dedi ve sonrasında ‘yeni devlet’ diye yorumladı. Ayhan Oğan “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” diye bir çıkış yaptı.

“Ne demek yeni devlet?”

Atıcı’nın “Ne demek yeni devlet? Mevcut devleti yıktınız mı?” sorusu sorulunca da Oğan, “Yapılan YAŞ toplantısı yeni bir Türk Silahlı Kuvvetleri’nin inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık. 15 Temmuz’daki devlet içerisindeki odaklanmış bütün vesayet mekanizmaları darmadağın oldu. Bürokratik oligarşinin hakim olduğu devlet sistemi bitmiştir. Şimdi halkın doğrudan belirlediği bir sistem geliyor. Bunun kurucu lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, temel bir kimliği vardır 15 Temmuz’un. O kimlikte milli ve yerli kimliktir. Yeni kurulan oluşumun misyonu ve vizyonu da budur” diye cevapladı.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com