Anasayfa » Siyaset » AK Parti Tüm Davaları Tek Tek Analiz Edecek
AK Parti Tüm Davaları Tek Tek Analiz Edecek

AK Parti Tüm Davaları Tek Tek Analiz Edecek

Adalet ve Kalkınma Partisi FETÖ davalarını analizi ediyor. Parti, yapılan davaların hukuksal, sosyolojik ve siyasi analizini gerçekleştirecek. Hukukçuların oluşturacağı komisyon iddianameleri tek tek inceleyecek. Yapılan analiz Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a verilecek.

Davalar yakinen takip ediliyor

Son dönemde gündemde yer eden FETÖ davalarını yakinen takip eden ve duruşmaları seyreden Ak Parti Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, gerçekleştirilecek çalışmaya ilgili, “Bütün dosyaları inceleyeceğiz. Akıncı Üssü davası, Çatı Davası gibi öncü dosyalar var. Her dava önemli ancak bunlar direkt darbenin failleri ile ilgili… Davaların bütün süreçlerini takip ediyoruz. Hukukçu arkadaşlarımız bu davaların hukuksal, sosyolojik ve siyasal analizini yapacak. Birbirine benzer ifadeleri tekrarlamaları, aldırmaz tavır sergilemeleri gibi sanıkların savunma yöntemlerini inceleyecek. Akşam başlayan bir darbe girişimi millet tarafından 8-10 saat içinde önlenmiş, failleri derdest edilip yargı önüne çıkarılmıştır. Dolayısıyla bu davaları şehit yakınlarımız, gazilerimiz, teşkilatımız, vatandaşımız yerinde izliyor ” şeklinde konuştu.

Yer yer gerginlik çıkıyor

Duruşmalarda gerginliklerin de yer aldığını söyleyen Yazıcı, “Sanıklar suçlamalardan alakasız konuşuyor, hiçbir şey söylemiyor. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz duruşmada tepki gösteriyor. Gösterecek tabii. Kocası, çocuğu, babası, amcası, komşusu şehit olmuş. Onları şehit etmekle suçlanan kişiler orada. Ona hiçbir şey demesin mi?” sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
  • Özgür Özel Sert Konuştu

    Özgür Özel Sert Konuştu

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com