Anasayfa » Güncel » Türk Şirketten Alman Büyükelçiliği’ne İcra 
Türk Şirketten Alman Büyükelçiliği’ne İcra 

Türk Şirketten Alman Büyükelçiliği’ne İcra 

Ankara’daki Almanya Büyükelçiliği’nin banyo ve tuvaletinde yapılan tadilat çalışmalarında parasını alamadığını iddia eden inşaat şirketi Almanya Büyükelçiliği aleyhine icra davası başlattı.

Ankara 7. İcra Müdürlüğü’ne yazılı olarak başvuruda bulunan inşaat şirketi, 2015 yılında şirketleri ve Almanya Büyükelçiliği arasında yazılı bir sözleşme imzalanarak büyükelçiliğin banyo ve tuvaletinde inşaat çalışmalarının yapıldığını, daha sonra işin bitmesinin ardından Almanya Büyükelçiliği’nin ödemenin ilk parçasını yaptığını söyledi. Ödemenin büyük parçası olan 119 bin TL’yi hala alamadığını iddia eden inşaat şirketi, 2016 yılından beri bu alacağın beklediğini söyledi.

Büyükelçiliğe Uluslararası İcra Statüsü

Kavaklıdere’de yer alan Ankara Büyükelçiliği’nin 2 farklı bloğunda devam eden ve 2016 yılında biten tadilattan sonra hala sözleşmede yer alan ödemeyi alamayan inşaat şirketi Ankara 7. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak icra sürecini başlattı. Süreci yöneten inşaat şirketinin avukatı Büyükelçilik’te konuyla ilgili kimseyle görüşemediklerini ve icra sürecini başlattıklarını söyledi. Almanya Büyükelçiliği diplomatik yasalar gereği Almanya’ya ait olduğu için uluslararası yasaya tabii olduğunu ve bu durumun da süreci uzattığını aktaran inşaat şirketi, bu bürokrasi nedeniyle şirketin mağduriyetinin arttığını da aktardı.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
  • Donanma Kuvvetleri’ne Beklenmedik İsim Atandı

    Donanma Kuvvetleri’ne Beklenmedik İsim Atandı

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com