Anasayfa » Güncel » Sınır Kapısında TIR Kuyruğu
Sınır Kapısında TIR Kuyruğu

Sınır Kapısında TIR Kuyruğu

Sınır kentimiz Edirne’de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Avrupa ülkelerine çıkış yapmak amacıyla gelen TIRlar, Bulgaristan gümrük görevlilerin işi ağırdan alaması nedeniyle 9 kilometre, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda ise 6 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşumunun önüne geçilemedi.

Şoförler durumdan memnun değil

Bulgaristan gümrük görevlilerin işi ağırdan almaları nedeniyle 9  kilometre, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda ise 6  kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturulan kuyruk TIR şoförlerinin şikayetlerine neden oldu. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bulgaristan’a açılan Kapıkule ve ek olarak Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda geçen hafta sonundan beri yer eden TIR kuyruğu çilesi halen devam ediyor.

Yaşanan kuyruk sıkıntısı Bugaristan memurlarında

İhracat yüklerini Avrupa ülkelerine taşımak için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen TIR’lar yaklaşık 9 kilometre, Hamzabeyli’de ise 6 kilometre kuyruğa sebep oldu. Ülkemiz gümrük yetkilileri Kapıkule ve Hamzabeyli’de TIR geçiş peronlarında herhangi bir sıkıntı olmadığını, kuyruğun Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo gümrüğümde işlemlerin yavaş yapılmasından kaynakladığını belirtti. Oluşa kuyrukta günlerdir sıranın kendisine gelmesini bekleyen  TIR sürücüleri ise bir an önce soruna çözüm bulunmasını talep ediyor.

Yazar Hakkında: Ferda Yakın
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com