Anasayfa » Güncel » Korgeneral Zekai Aksakallı İstifa Edecekti
Korgeneral Zekai Aksakallı İstifa Edecekti

Korgeneral Zekai Aksakallı İstifa Edecekti

Özel Kuvvetler Komutanı görevinde iken Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına ataması yapılan Korgeneral Zekai Aksakallı’nın istifa etmek istediği fakat ikna edildiği bilgisi elde edildi.

Özel Kuvvetler Komutanlığı komutanı görevinde olan Korgeneral Zekai Aksakallı’nın Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına atanmasından sonra Kara Kuvvetleri’ndeki görev süresi dolmadan istifa niyetinde olduğu ancak daha sonra istifa etmemeye ikna edildiği öğrenildi.

Resmi Gazete’de yayınlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki atamalarla alakalı karar bugünkü Resmi Gazete’de yer etti. Komutanların yeni atandıkları yerler de kesinleşti. Yapılan atamalarda en dikkat çekici olanı Fırat Kalkanı Operasyonu’nu yöneten Özel Kuvvetler Komutanlığı komutanı görevinde olan Korgeneral Zekai Aksakallı’nın bu görevden Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına atanması oldu.

Komutan eksikliği düzeyleri düşürdü

Diğer yandan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın, ‘korgeneral’ rütbesinden ‘tuğgeneral’ düzeyine indirilmesi de beklenmiyordu. Aynı şekilde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içerisinde olan Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanlığı gibi görevlerde de koramiral olunması gerekirken komutan eksikliği sebebiyle tümamiral düzeyine düşürüldü. Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına ataması yapılan Korgeneral Zekai Aksakallı’dan boşta kalan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na Tuğgeneral Ahmet Ercan Çorbacı atandı.

Yazar Hakkında: Özlem Şahin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com