Anasayfa » Güncel » IŞİD’e Büyük Darbe
IŞİD’e Büyük Darbe

IŞİD’e Büyük Darbe

Terör örgütü İŞİD’e yönelik 2 günde 8 farklı ilde düzenlenen operasyonlarda toplam 143 terör örgütü üyesi gözaltına alındı.

8 farklı ilde düzenlenen operasyonlarda aralarında yabancı uyruklu ve terör örgütünün üst düzey sorumlularının da olduğu 143 kişi gözaltına alındı. Daha önce belirlenen operasyonlarda yapılan aramalarda çok sayıda tabanca, av tüfeği, mühimmat, örgütsel döküman ele geçirildi. İstanbul’da Arnavutköy ve Esenyurtta polis ekipleri eş zamanlı yaptıkları operasyonlarda IŞİD üyelerinin kaldığı iki hücre evi çökertildi.

Ankara’da da IŞİD terör örgütü üyelerine düzenlenen operasyonlarda hakkında gözaltı kararı bulunan 55 yabancı uyruklu şüpheliden 49’u yakalandı. Ankara Terörle Mücadele Şube Ekipleri gözaltına alınan bazı kişilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine yönelik eylem hazırlığında olduğu tespit edildi.

Üst Düzey Sorumlular Var

Erzurum’da polis ekiplerinin IŞİD terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik yaptığı operasyonda örgütün üst düzey sorumlularının da bulunduğu 22 şüpheli gözaltına alındı. Hücre evinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız av tüfeği, 3 kuru sıkı tabanca ile 86 mermi ve çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com