Anasayfa » Güncel » Esenyurt’ta Toprak Kayması
Esenyurt’ta Toprak Kayması

Esenyurt’ta Toprak Kayması

Esenyurt’ta inşaatı devam eden pazar alanı ve kapalı otopark inşaatı alanında yağmurun da etkisiyle toprak kayması meydana geldi.

Esenyurt İncirtepe Mahallesi’nde meydana gelen toprak kayması inşaat alanı çevresinde oturan vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Deprem olduğunu sanan mahalleli sokağa döküldü. Birçok ev zarar görürken binalar arasında ve sokakta yarıklar oluştu. Olay yerine gelen ekipler çevrede güvenlik önlemi alırken, binaları zarar gören vatandaşlar evleri belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Hasar gören yaklaşık 20 bina mühürlenirken, evleri hasar gören vatandaşlar çevrede bulunan otellere yerleştirildiler. Toprak kayması nedeniyle çevrede hasar gören evler belediye tarafından onarılarak sahiplerine teslim edilecek.

Vatandaşlar Deprem Sandı

Büyük bir gürültüyle meydana gelen toprak kayması mahallelileri korkuttu. Yaşadığı bina zarar gören bir vatandaş yaptığı açıklamada ”Kapalı pazarla otopark olacaktı. Daha öncede yaşanabilecek olaylara önlem amacıyla evlerimizi mühürlemişlerdi. Belediye gittik tamam mühürleri açabilirsiniz dediler. Sonra burası kaydı.” dedi.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com