Anasayfa » Güncel » Ege’de Korkutan Deprem
Ege’de Korkutan Deprem

Ege’de Korkutan Deprem

21 Temmuz Perşembe sabahı Yunanistan adalarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 2 kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken 15 dakika arayla 2 deprem meydana geldi.

Bir Türk vatandaşı ve İsveçli hayatını kaybetmişti

21 Temmuz Perşembe günü meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Ege’de artçı sarsıntılar devam ediyor. 2 gün önce gerçekleşen depremde, Yunan adalarında sarsıntı ve tsunami gerçekleşmiş, doğum gününü kutlamak için arkadaşlarıyla Kos adasına tatile giden Türk vatandaşı 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu İsveçli turist hayatını kaybetmişti. Sarsıntının ardından depremin Bodrum’da da hissedilmesiyle tatilciler otellerden ayrılarak şehirlerine dönmüştü. Yunan adalarındaki Türk tatilciler ise gönderilen yardım feribotuyla Türkiye’ye getirilmişti.

15 dakika arayla iki deprem meydana geldi
Bu sarsıntıların ardından 300’den fazla artçı sarsıntı gerçekleşti. En son Ege’de 20:09 saatlerinde yerin 6 km derinliğinde, merkezi üssü ise Bodrum’da tespit edilen 4,5 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Meydana gelen depremin ardından 15 dakika süre sonra 137 km derinliğinde merkezi üssü Ege denizi açıkları olan 4,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Bölgede bulunan ve depremi hissedenler korkuyla dışarıya kendini attı.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
  • IŞİD’e Büyük Darbe

    IŞİD’e Büyük Darbe

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com