Anasayfa » Güncel » Alman Bakanın Türkiye Nefreti Devam Ediyor
Alman Bakanın Türkiye Nefreti Devam Ediyor

Alman Bakanın Türkiye Nefreti Devam Ediyor

Türkiye’nin talebi sonrasında Doğan Akhanlı’nın İspanya’da gözaltına alınmasının ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel’i rahatsız etmişti. Türkiye’yi uluslararası polis teşkilatı Interpol’ü kötüye kullanmakla suçlayan Merkel, sert şekilde tepki göstermişti

BAKANDAN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye ile ilgili daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye’ye karşı nefret beslediği gözlemlenen Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, yine nefret dolu açıklamalarda bulundu. Emniyet birimlilerinin faaliyetleri konusunda Türkiye’nin gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Maas, Avrupa çapında büyük bir incelemenin şart olduğunu söyledi. Gerekli talebin ise yapıldığını ifade eden Maas, konunun takipçileri olacaklarını söyledi. Avrupa Birliğine de seslenen Maas, Türkiye karşısında diyalogların arttırılması gerektiğini belirtti.

DAHA YOĞUN DİYALOG

Avrupa Birliği içerisinde Türkiye’nin gözaltı talepleri konusunda nasıl tepki verileceği ve davranışlar konusunda daha yoğun bir diyalog halinde bulunulması gerektiğini ifade etti. Konuyla ilgili haberi DW, Türkçe olarak yaptı. Maas’ın vermiş olduğu demeç Funke Medya Grubu’na ait gazetelerde bulundu. Maas’ın vermiş olduğu bu demeçle ilgili olarak Türkiye’den konuyla ilgili açıklama gelmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

 

Yazar Hakkında: Sinan Özdemir
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com