Anasayfa » Güncel » 3. Havalimanı Bitiyor
3. Havalimanı Bitiyor

3. Havalimanı Bitiyor

İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul’a yapılacak olan 3. Havalimanı’nın % 71′ lik kısmı tamamlandı.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın çalışmaları bitmek üzereyken Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak inşaat alanında incelemelerde bulundu. İnşaat alanını gezen Funda Ocak, ayrıca havalimanı’nın son durumu hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

29 Ekim 2018 tarihinde bitirilmesi hedeflenen yeni havalimanı bitirildiğinde ilk etapta 90 milyon yolcu kapasiteli terminal ve 2 pistten oluşacak.  Şimdiye kadar % 71’i tamamlanan havalimanı’nda yolcu köprülerinin montajları, ana termal binasının dış cam ve çatı montajı devam ediyor. Bittiğinde dünyanın en büyük terminali olacak yeni havalimanı’nın büyük gövdeli uçakların iniş- kalkış yapabileceği 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olacak pistlerin yapımına da yakın zamanda başlanması hedefleniyor.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Vizyonlarından Biri

İstanbul Yeni Havalimanı’nda incelemelerde bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak sosyal hesabında yaptığı açıklamada ” İstanbul Yeni Havalimanı Cumhuriyet tarihinin en büyük vizyon projelerinden biri. İşçilerimizin büyük emekleri sonucunda şuan havalimanı’nın % 71’i tamamlanmış durumda.” dedi.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com