Anasayfa » Ekonomi » Plakalara Dikkat!
Plakalara Dikkat!

Plakalara Dikkat!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) araç plakalarına yönelik yapılan yeni düzenleme ile ilgili açıklamalarda bulundu. TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, uygulamanın 3 Temmuz 2017 itibariyle hayata geçirildiğini belirtti.
Plakaların harf, rakam arasında vida bulunması silik olmasının Hızlı Geçiş Sistemi2nde sorun yarattığını ifade eden Apaydın, bu yazıların, silik, bold, kapatma ve ya italik şeklinde olması halinde kusurlu bulunacağını ve bundan sonra tüm plakaların tek tip olacağını belirtti.

En kısa zamanda değiştirilsin
Fevzi Apaydın son dönemler içerisinde, APP, harf ve grupları ve ikiz yönetmeliğine sürücülerin uymadığını ve plakaların araçlara yanlış şekilde takıldığını söyleyerek, ara sahibi ve sürücülerin yeni yönetmeliğe uygun olarak araç plakalarını değiştirmeleri gerektiğini ifade etti.  Yeni plaka düzenlemesine sürücülerin en hızlı şekilde geçmesi gerektiğini söyleyen başkan Apaydın, “Son dönemlerde hırsızlık, gasp, terör, ahlak dışı çeşitli işlerde sahte plakaların kullanılmaya başlandığını görüyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İç işleri Bakanlığımız ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada, plaka yönetmeliği kurallarına uygun olmayan araç plakaları muayeneden geçirilmeyecek ve birinci derece kusurlu sayılacak.

Yazar Hakkında: Özlem Şahin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com