Anasayfa » Ekonomi » Çavuşoğlu Almanya İddialarına Noktayı Koydu
Çavuşoğlu Almanya İddialarına Noktayı Koydu

Çavuşoğlu Almanya İddialarına Noktayı Koydu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman şirketlerine Türkiye tarafından soruşturma açıldığı hakkındaki iddialara cevap verdi.
Türkiye’nin Alman şirketlerine soruşturma başlattığı konusuyla ilgili Dış işleri bakanı Mevlut Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu iddialarla ilgili şu cevabı verdi. Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin gerilemesi yeni ir süreç değil. Almanya’yla Türkiye arasında referandum sürecine dayanan bir gergin süreç var. Bizim Almanya’da Türk vatandaşlarına yönelik çalışmalarımıza izin vermeyerek, bakanlarımızı, milletvekillerimizi engelleyerek taraf tutuldu. Bunlar bu sürecin temelini oluşturdu. Bunların yanında Türkiye devletine yönelik organize kampanya süreçleri hazırlandı. PKK üyeleri özgürce hareket etti, FETÖ sanıkları ülkeye sığındı.

“İnceleme veya soruşturma yok”

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara gerekli cevaplar verildi. Bakan Gabriel’le telefon görüşmesi yapıldı. Alman firmalarına yönelik bazı iddialar var. Bizim tarafımızda Alman firmalarıyla ilgili herhangi bir sorun yok. Soruşturma ve inceleme iddiaları da asılsız. Alman firmalarına da diğer ülkelerin firmalarına sağladığımız pek çok avantaj sağlıyoruz. Millet ve devlet olarak sahip çıkmaya çalışıyoruz

Yazar Hakkında: Özlem Şahin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com