Anasayfa » Ekonomi » Bayramda THY’den Ek Sefer Kararı
Bayramda THY’den Ek Sefer Kararı

Bayramda THY’den Ek Sefer Kararı

Kurban Bayramı tatilinde oluşacak yolcu yoğunluğunu dikkate alan Türk Hava Yolları (THY), yurt içi ve yurt dışına seyahat için ek sefer kararı aldı. Alınan bu karar doğrultusunda toplam 196 ek sefer yapılacak. Konuyla ilgili açıklamayı Basın Müşavirliği yaparken, 25 Ağustos-4 Eylül’de yurt içinde 113, yurt dışında ise 83 olmak üzere toplamda 196 ek sefer yapılmasının planlandığı belirtildi. Bununla birlikte THY, İstanbul-Bodrum Milas gidiş-dönüş seferinde de artışa gidecek. Atatürk Havalimanı’ndan bu sefer için 32, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 10 ek sefer düzenlenecek.

ARTIŞ HER YERDE

Yapılacak sefer artışlarının her yerde yapılacağı gözlemleniyor. İstanbul’dan Trabzon’a 8 ek sefer icra edileceği belirtildi. En çok ise İstanbul-Bakü seyahati için yurt dışında ek sefer yapılacak. Bu sayının 20 olduğu öğrenilirken, İstanbul-Kuveyt için ise 12 ek sefer yapılacak.

 

TOPLAM 196 EK SEFER

Bayram tatilinde yapılacak olan ek sefer sayısının toplam 196 olduğu belirtildi. 30 Ağustos tarihinde 22, 4 Eylül’de 29 ek sefer yurt içinde yapılacak. Aynı zamanda yurt dışında ise 25 Ağustos’ta 14, 3 Eylül’de ise 12 ek sefer gerçekleştirilecek. Yapılan açıklamada, yolcuların uçuş ile ilgili sıkıntı yaşama ihtimallerine karşın en az 2 saat öncesinden havalimanlarında olmaları istendi.

 

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com