Anasayfa » Eğitim » MEB Yaş Sınırını Kaldırdı
MEB Yaş Sınırını Kaldırdı

MEB Yaş Sınırını Kaldırdı

Milli Eğitim Bakanlığı usta yetiştiren mesleki eğitim merkezleriyle alakası olan bir düzenleme yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı, usta yetiştiren mesleki eğitim merkezlerine kayıtlarda takvim ve yaş şartı kaldırdı.

 Herkes kayıt olabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), takvim ve yaş şartının ortadan kaldırdığı usta yetiştiren mesleki eğitim merkezlerine meslek öğrenmek isteyen her vatandaşın yıl boyu kayıt yaptırabileceğini belirtti. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen açıklamada, daha önce mesleki eğitim merkezlerine yapılan kayıtların her yıl temmuz, ağustos, eylül ayları ile ocak ayında yapıldığı yer aldı.

18 yaş koşulu da kaldırıldı

Gerçekleştirilen mevzuat değişiklikleri ile herhangi bir takvime bağlı kalınmadan yıl boyu ve sürekli yapılabilmesinin sağlandığı aktarılan açıklamada, kayıtlarda 18 yaş koşulunun da ortadan kaldırıldığı ve meslek öğrenmek isteyen her vatandaşın merkezlere yıl boyu kayıt olabileceği bildirildi. Mesleki eğitim merkezlerinin önünde duran “zaman engeli” olarak bilinen hem işletmelerin hem de öğrencilerin önündeki bürokratik engellerin kaldırıldığının yer aldığı açıklamada, bu sayede işverenin, ihtiyacı olan öğrenciye her an kolaylıkla ulaşabileceği dikkat çekti.

Yazar Hakkında: Özlem Şahin
Benzer Yazılar
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com