Anasayfa » Dünya » Suudi Arabistan O Ülkeye Hava Saldırısı Düzenledi
Suudi Arabistan O Ülkeye Hava Saldırısı Düzenledi

Suudi Arabistan O Ülkeye Hava Saldırısı Düzenledi

Suudi Arabistan askeri güçleri Yemen sınırında yer alan Hiran köyünü bombaladı.

Yemen’in hafta sonu Suudi Arabistan’ın Riyad kentine bomba saldırısı düzenledikten sonra Suudi Arabistan Yemen’e giriş tüm girişleri kapattıktan sonra da bu gece saatlerinde sınırı bombaladı. El Jazeera Suudi Arabistan savaş uçaklarının sabaha kadar Hiran köyünü en 1 kez bombaladığını açıkladı. Suudi Arabistan yerel kaynakları da Hiran köyüne yapılan saldırılarda aralarında çocuklarında bulunduğu en az 30 kişinin hayatını kaybettiğini belirttiler.

Suudi Arabistan’ın saldırıyı gerçekleştirdiği Hiran köyünde çok sayıda Husi destekçisi bulunuyor. Riyad’a yapılan füze saldırısını da Husi destekçileri üstlenmişti. Riyada füze saldırısını üstlenen Husi destekçilerinin füzesinin İran menşeli olduğu belirlendi.

Yardım Kuruluşları Ayakta

Suudi Arabistan güçlerinin Yemen’e giden tüm giriş çıkışları kapatması yardım kuruluşlarını ayağa kaldırdı. Yemen halkının hayatta kalması için tüm ihtiyaçların dış ülkelere bağımlı olması yardım kuruluşlarını korkutuyor. Bunun bir vahşet olacağını belirten Uluslararası yardım kuruluşları bu vahşetin yaşanmaması için Suudi Arabistan’ın sınır kapılarını açmasını istedi.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com