Anasayfa » Dünya » Rusya Suriye’den Çekilmeyeceğini Açıkladı
Rusya Suriye’den Çekilmeyeceğini Açıkladı

Rusya Suriye’den Çekilmeyeceğini Açıkladı

Türkiye ve Rusya’nın Suriyenin bazı bölgelerinde uyguladığı çatışmasızlık hareketleri ve bölgeleri DAEŞ’den temizleme operasyonların da artık sona gelindi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov , DAEŞ tamamen temizlendikten sonra Suriye üzerinde ki stratejilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. DAEŞ terör örgütü ile süren mücadele sonrasında Suriye bölgesinden çekilme durumunun gelişecek olaylara göre değişeceğini ancak büyük ihtimalle tamamen çekilmenin gerçekleşmeyeceğini açıklayan Sıromolotov , Hmeymim ve Tartus üslerinin en kötü ihtimalle bölgede kalacağını açıkladı.

Hali hazırda Suriyenin yüzde onluk bir kesimini yöneten DAEŞ’in tamamen temizlenmesinin ardından El Nusra ve diğer bağımsız örgütlerinde işin içine girdiğine değinen Sıromolotov açıklamalarına şu şekilde devam etti ; “Ne olacağı, o anda gelişecek duruma bağlı olacak. Orada iki üssümüz var. Sanırım bu üsler kalacak. Hangi biçimde kalacağını ise ben bilmiyorum, ben savunma bakanı değilim, bunu ona sormak daha doğru olur.”

Çekilmek İçin Net Tarih Vermedi

Açıklamalarına devam eden Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov “Sıkça, beklenmedik oyuncular çatışmaya giriyor. Bu oyuncular daha önce yoktu, sonra ortaya çıktı ve durum tamamen değişmiş oluyor.  Bu yüzden bir şeyleri garanti etme ve tarih vermenin hiçbir anlamı yok” dedi.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com