Anasayfa » Dünya » IŞİD İngiltere Prensini Tehdit Etti
IŞİD İngiltere Prensini Tehdit Etti

IŞİD İngiltere Prensini Tehdit Etti

Telegram uygulaması üzerinden yayınlanan bir mesajda İngiltere Prensi George, terör örgütü IŞİD tarafından tehdit edildi.

İngiltere medyasında ortaya çıkan haberde telegram üzerinden mesajın içeriği de yayınlandı. IŞİD’in telegram üzerinden yayınladığı mesajda ”Kraliyet ailesi bile yalnız bırakılmayacak” yazdığı ve Prens George’un fotoğrafıyla, Prensin Londra’nın doğusundaki Thomas’s Battersea adlı okulun fotoğrafı bulunuyor.

Telegram üzerinde yayınladıkları tehdit mesajında okulun açık adresini de yazan IŞİD militanları adresin altına ”Okul erken başlıyor”notu düştüler. İngiltere Prensi’nin okuldaki görüntülerinin yayınlanması ve tehdit mesajları çevrede yaşayan insanlarda endişe yarattı. Şifreli bir mesajlaşma platformu olan Telegram üzerinden mesaj yollayan kişiyi tespit edebilmek oldukça zor.

Cihat Şarkılı Tehdit

Telegram üzerinden gönderilen bir diğer tehdit mesajında Arapça bir cihat şarkısının sözleri olduğu ortaya çıktı. Mesajda ” Savaş mermilerin melodileriyle geldiğinde, inançsızlığa açılıp intikam arzulayacağız.” ifadelerinde bulunuldu. Tehdit mesajlarıyla ilgili İngiltere polisi soruşturmalarına devam ederken, konuyla ilgili Kraliyet Ailesi herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com