Anasayfa » Dünya » Dev Havayolu Şirketi İflas Etti
Dev Havayolu Şirketi İflas Etti

Dev Havayolu Şirketi İflas Etti

ABD’de hizmet veren ve Dünya’nın önde gelen havayolu şirketlerinden olan Island Air iflas etti.

ABD’de hizmet veren Islan Air havayolu şirketi tüm seçenekleri zorlamalarına rağmen bir alternatif geliştiremedikleri için faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Island Air bugün son uçuşunu gerçekleştirdikten sonra remi olarak faaliyetlerine son vererek kapandı. Daha önceden ileri tarihlerde Air Island’dan uçuşları bulunan yolcular ise alternatif havayolu şirketlerine yönlendirildiler. Müşterilerin ödediği uçuş miktarları havayolu şirketi tarafından yolcuların banka hesaplarına yatırılacak.

2013 yılında 60 milyar dolar serveti olan Oracle firmasına satılan havayolu şirketi yapılan tüm çabalara rağmen iflas etmekten kurtarılamadı. 37 yıldır faaliyette olan Air Islanda havayolu şirketi 400 civarında çalışanı bulunuyordu. ABD’nin Hawai eyaletindeki en büyük 2. havayolu şirketi olan firma 4.5 yıldır sürekli zarar ediyordu.

Bu Yıl İflaslar Peş Peşe Geldi

Dünyada yaşanan ekonomik buhranda bu yıl çok sayıda havayolu şirketi  iflasını vermek zorunda kaldı. 2017 yılında İngiliz Monarch, Alman Air Berlin, İtalyan Alitalia, Rus VIM Avia ve Buryat ile Belçikalı VLM havayolu şirketleri de iflas kararı vermek zorunda kalmıştı.

 

Yazar Hakkında: Editör
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com