Anasayfa » Dünya » Barselona’da Yeni Saldırı Engellendi
Barselona’da Yeni Saldırı Engellendi

Barselona’da Yeni Saldırı Engellendi

Katalonya polis ekipleri, 17 Temmuz’da gerçekleştirilen araçlı saldırı sonrasında, Barselona’da bir saldırı daha gerçekleştirmek amacıyla kullanılması planlanan 120 adet gaz bombası kapsülü bulduklarını duyurdu.

Teröristler etkisiz hale getirildi

Katalonya güvenlik güçleri, La Rambla Caddesi’nde 17 Temmuz’da gerçekleştirilen hazin araçlı saldırı sonrasında, Barselona’da bir saldırıyı daha hayata geçirmek amacıyla kullanılma planları yapılan 120 adet gaz bombası kapsülü bulduklarının açıklamasını yaptı. Emniyet güçleri saldırıları hayata geçiren terör hücresinin ‘etkisiz’ hale getirildiğini duyurdu. Rus haber ajansı Sputnik’in yaptığı habere göre Katalonya emniyet güçlerinden bir sözcü, Barselona’daki La Rambla Caddesi ve sahil kasabası Cambrils’te düzenlenen ve 14 kişinin ölümüne sebebiyet veren araçlı terör saldırılarının sonrasında, zanlıların üçüncü bir saldırının hazırlığını yaptığına işaret eden 120 adet gaz bombası kapsülü bulduklarını açıkladı.

Saldırganın kimliği henüz belirlenemedi

Emniyet güçleri saldırıları düzenleyen terör hücresinin ‘etkisiz’ hale getirildiğini kamuoyuna duyurdu . Emniyet sözcüsü ayrıca, La Ramble Caddesi’nde gerçekleştirilen saldırıda araçta sadece bir kişinin olduğu görüşünde olduklarını ama bu kişinin kimliğini henüz belirleyemediklerini ve Fransa’ya kaçmış olabileceğini bildirdi.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com