Anasayfa » Dünya » Amerika’da İslamafobi Büyüyor
Amerika’da İslamafobi Büyüyor

Amerika’da İslamafobi Büyüyor

Birleşik Devletler’de son zaman diliminde camilere islam karşıtı mektuplar gelmekte. Gelen mektuplarda Müslümanların ülkeyi terk etmesi talep ediliyor.

Şeytana tapmakla suçluyorlar

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Kaliforniya ve ülkenin güney bölgesinde yer alan Georgia eyaletinde olan dört camiye, Müslümanların ülkeyi terk etmesinin telep edildiği mektupların yollandığı bilgisi elde edildi. “Daha İyi Bir Yol için Amerikalılar” şeklinde altına imza atılan mektuplar, Kaliforniya Santa Clarita’dan posta ile yollandı ve adres olarak ‘şeytanın çocuklarına’ ibaresi kullanıldı. Ortak mesajların yer aldığı mektuplarda, Müslümanların aşağılandığı ve şeytana ibadet etmekle suçlandığı dikkat çekti.

Bölgeden uzaklaşmak tavsiye ediliyor

Müslümanlar için yolun sonu olduğu ifadelerinin yer aldığı mektuplarda, yeni şerif ve kurtarıcı olarak gösterilen Donald Trump’ın, Amerika’yı tekrar temiz bir hale getireceği ve bu işe ilk olarak Müslümanlardan başlayacağının altı çiziliyor. Oldukça çirkin ve saldırgan ifadelerin yer aldığı mesajlarda, Hitlerin Yahudilere yaptıklarının aynısının Donald Trump’ın Müslümanlara uygulayacağı iddiası atıldı. Son olarak ise bölgeden uzaklaşmanın akıllıca bir hareket olacağı tavsiyesi yapılıyor.

Yazar Hakkında: Burak Aygün
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com